HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

Soyak Holding CEO’su Dr. Emre Çamlıbel, KİD üyeleri ile buluştu

                       

                            

Soyak Holding CEO’su Dr. Emre Çamlıbel, “KID; Liderlerle Buluşmalar” serisi çercevesinde 20 Ocak günü KİD üyeleri ile bir araya geldi. 2001 yılında Soyak İnşaat bünyesine katılan, 2009’dan bu yana ise Holding CEO’luğu görevini sürdüren Dr. Çamlıbel, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, aynı daldaki yüksek lisansını ABD Boston’daki Massachusetts Institute of Technology’de tamamladı.

Toplantıda KİD Başkanı Bengi Vargül, derneğin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi aktarırken, Dr. Emre Çamlıbel Soyak Holding bünyesinde önemli bir yere sahip olan kurumsal iletişim konusunda fikir ve görüşlerini paylaştı. İletişim profesyonellerinin iş yapış süreçleriyle ilgili hızla gelişen yeni sistemleri yakından takip ederek, bu sistemleri kurumlarına kazandırmakta üstlendikleri öncülüğün de önemine değindi.

Dr. Çamlıbel, kurumsal iletişimcilerin artık vazgeçilmez olarak hayatlarına giren sosyal medya konusunda da açıklamada bulundu; “Yeni jenerasyon, artık kurumlarda işe girmeye başladı. Bizim de bu gerçeği görüp, öncelikle onları anlayarak hareket etmemiz gerekiyor. Çünkü bambaşka bir algıları var. Hemen herşeyi mobil cihazları ve aplikasyonlar üzerinden yapıyorlar. Her kurum gibi biz de önce sosyal medyaya çekimser yaklaştık ancak bugün artık geliştirdiğimiz stratejilerle yol alıyoruz.”

Son olarak, kurumsal iletişimin, bir kurum hakkındaki tüm algıların yönetilmesi anlamına geldiğini belirten Dr. Çamlıbel, “bu alanın şirketin tamamını, hatta daha fazlasını kapsadığını” ekledi.
 

 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ