HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, KİD üyeleri ile buluştu

 

 

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, KİD üyeleri ile buluştu

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, geleneksel “KİD Liderlerle Buluşmalar” serisi çercevesinde, 5 Aralık günü Türk Telekom Genel Müdürlük’te düzenlenen bir kahvaltıda KİD üyeleri ile bir araya geldi.

Toplantı, KİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dori Kiss Kalafat’ın derneğin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi aktarması ile başladı.

Paul Doany, değişen dünya dengeleriyle ilgili geniş bir perspektif turu yaptığı konuşmasında, Ortadoğu ve Türkiye’nin yeni dünya düzeninde önemli konumuna ve güçlü yapısına değindi. Yaşanan değişimlerin iş dünyasına etkilerinin hızla görüleceğini ifade eden Doany konuşmasında sıklıkla, teknolojinin süratle geliştiği günümüzde, dünyayı kavrama ve değerlendirme sürecinde bilişsel bilimin esaslarının önemine vurgu yaptı, felsefe, sosyoloji, psikoloji, antropoloji, dilbilim, yapay zeka gibi disiplinlerin dünyayı anlama sürecinde temel alanlar olduğunu güncel örnekle paylaştı.

Sohbet ortamında gerçekleşen toplantıda Paul Doany, Kurumsal İletişim profesyonellerinin sorularını da yanıtladı.

Dernek olarak, KİD Liderlerle Buluşmalar çerçevesinde bizi ağırlayan Sayın Dr. Paul Doany’e ve buluşmaya özveriyle ev sahipliği yapan Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Kemal Kaptaner ve ekibine teşekkür ediyoruz.

Dr. Paul Doany
Türk Telekom CEO'


Dr. Paul Doany son 5 yılda, Bilişim ve İletişim Teknolojileri Girişim Sermayesi alanında yoğunlaşarak BT/internet şirketleri ve yenilenebilir enerji alanında başlangıç aşamasındaki yatırımları yönetmiştir.

Doany daha önceki 12 yıl boyunca, Saudi Oger Grubunda çalışmış, Oger Telekom kurucu CEO’su ve Türk Telekom CEO’su olarak 5 yıl görev yapmıştır.

Saudi Oger Grubu'ndaki görev süresi boyunca, Türk Telekom’un %55’lik payının özelleştirme yoluyla satın alınmasını, Borsa İstanbul’a halka arzını, aynı zamanda BT şirketleri ve uluslararası toptan satış operasyonlarının (Pantel, yeni adıyla Türk Telekom International) satın alınmasını yönetmiştir.

Aynı zamanda, Güney Afrika’da Cell C’nin lansmanına kadar satın alma ve başlangıç operasyonlarını yönetmiştir.

Bunun öncesinde, 14 yıl boyunca telekomünikasyon danışmanlığı sektöründe hizmet vermiştir. Dar Consultants’da (Londra) Genel Müdürlük görevini yürüten Dr. Doany, aynı zamanda çeşitli disiplinlerde 3.000’den fazla çalışanı olan Dar Al Handasah Consultants (Shair&Partners)’da Genel Müdür/Ortak olarak Telekom bölümünü kurmuş ve ulaşım/ekonomi alanlarına büyümelerini desteklemiştir.

Daha önce 4 yıl boyunca, Beyrut Amerikan Üniversitesi, Elektronik/İletişim Bölümünde kıdemli öğretim üyeliği yapmıştır. Dr. Doany, 1977 yılında Beyrut Amerikan Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun olmuş, 1978 yılında İngiltere Bradford Üniversitesi’nden Dijital Elektronik ve İletişim Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesi ve 1981 yılında İngiltere Manchester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nden İletişim Mühendisliği dalında doktora derecesi almıştır.

 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ