HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

5. Kurumsal İletişim Sertifika Programı Başlıyor

Kurumsal İletişimciler Derneği, yeni mezun ve genç iletişim profesyonellerini sektörün önde gelen isimleriyle buluşturduğu sertifika programının beşincisine başlıyor. Bugüne kadar pek çok üniversitede Kurumsal İletişim çatısı altında sektöre yönelik dersler veren KİD, bu hedef doğrultusunda Kurumsal İletişim sektöründe görev alan iletişimcilerin ve bu mesleğe adım atmak isteyen gençlerin kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor. Bugüne kadar 95 kişi sertifika almaya hak kazandı.

Programda, Türkiye’nin önde gelen banka, holding ve şirketlerin kurumsal iletişim yöneticileri iletişimin ipuçlarını verirken kendi deneyimlerini de paylaşacak. Sertifika Porgramı, Campaign Türkiye işbirliği içinde 11Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Salı ve Perşembe akşamları gerçekleşecek.

Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bengi Vargül “Kurumsal iletişim, her geçen gün daha da karmaşıklaşan iş süreçlerinin verimli, etkin ve sürdürülebilir şekilde ilerlemesi için önemli bir işlev üstleniyor ve birçok şirkette bir yönetim fonksiyonu olarak kabul ediliyor. Meslek standartlarını yükseltmek ve geleceğin kurumsal iletişimcilerini daha donanımlı hale getirmek üzere hayata geçirdiğimiz ve ilki ilgiyle karşılanan sertifika programımızı aldığımız geri bildirimlere göre geliştirerek sürdürüyoruz. Katılımcılar yedi hafta boyunca Türkiye’nin önde gelen kurumlarının üst düzey iletişim yöneticilerinin teorik birikimleri ve pratik deneyimlerini paylaşma olanağı bulacak. Türkiye’nin en kurumsal şirketlerinin yaşanmış hikayelerini dinleme ve deneyimleme fırsatına sahip olacaklar” dedi.

Programda Kurumsal İletişime Giriş, Araştırma / Ölçümleme, Etkinlik Yönetimi, Finansal İletişim, İç İletişim, Konu Yönetimi, Kriz İletişimi, Kültür&Sanat İletişimi, Lider İletişimi, Medya İletişimi, Sosyal Medya İletişimi, Sosyal Sorumluluk&Sürdürebilirlilik İletişimi ve Spor İletişimi başlıklı dersler işlenecek.

Programın akışı;

11.10.2016 Salı Kurumsal İletişime Giriş Bengi Vargül (TAV Holding)
13.10.2016 Perş. Lider İletişimi Arda Öztaşkın (YapıKredi)
18.10.2016 Salı Etkinlik Yönetimi Ömer Ertüm (Sabancı Üniversitesi)
20.10.2016 Perş. Araştırma/Ölçümleme Ayşenur Aydın (Opet)
25.10.2016 Salı Konu Yönetimi Ahu Parlar (Socar)
27.10.2016 Perş. KSS &Sürdürülebilirlik  İletişimi Fatma Çelenk (Soyak Holding)
01.11.04.2016 Salı Spor İletişimi Ceyla Kütükoğlu (Redbull)
03.11.2016 Perş. İç İletişim   Rişe Özkan (Aygaz)
08.11.2016 Salı Kültür & Sanat İletişimi Dori K. Kalafat (Tekfen Holding)
10.11.2016 Perş. Kriz  İletişimi   Esra Çakır (Zorlu Enerji)  
15.11.2016 Salı Finansal İletişim Aybala Şimşek (Şekerbank)
17.11.2016 Perş. Medya İletişimi  Şule Yücebıyık (Borusan Holding)
22.11.2016 Salı Sosyal Medya İletişimi    Okyar Tuncel (Koç Holding)
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ