HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

KİD Üyeleri Prof. Dr. Zeynep Aycan’la Buluştu

KİD Diyalog toplantımız çercevesinde dün, Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Aycan’ı ağırladık.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Direktörü ve Koç Holding Yönetim ve Strateji Kürsü Başkanlığını sürdüren Prof. Dr. Aycan, akademik hayatı boyunca kültürün liderlik, insan kaynakları yönetimi ve iş-hayat dengesi gibi süreçlere etkisi üzerinde odaklanmış, bu konularda yazdığı kitap ve makaleler uluslararası platformda dikkat çekmiştir.

Koç Üniversitesi evsahipliğinde Pera Müzesi’nde gerçekleşen sohbet toplantısında, Sosyal Bilimler Enstitüsü Direktörü ve Koç Holding Yönetim ve Strateji Kürsü Başkanlığını sürdüren Prof. Dr. Aycan, Liderlik: Kültürün Etkisi ve Yeni Yaklaşımlar başlıklı sunumu ile kültürün liderlik, insan kaynakları yönetimi ve iş-hayat dengesi gibi süreçlere etkisi üzerinde bilgiler verdi.

Prof. Dr. Zeynep Aycan, toplumların güç mesafesi normlarını araştırırken, bu mesafenin yüksek olduğu ülkelere ve liderlik pozisyonunu hangi faktörlerin etkilediğine dikkat çekerken ‘lider olma korkusu’ olgusuna da değindi. Yaptığı araştırmalar ile liderlik korkusunun sebeplerini de araştıran Prof. Dr. Aycan, bu noktada korkusuz liderler yetiştirmek için adayların cesaretlendirilerek motive edilmesi gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Aycan, daha sonra katılımcıların sorularını cevapladı.


 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ