HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

Gelecekte Dış Politika Üzerine Öngörüler…

KİD Diyalog çerçevesinde, 18 Ekim Çarşamba günü uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi alanlarında uzman Soli Özel ile “Gelecekte Dış Politika Üzerine Öngörüler” temalı buluşma ile bir araya geliyoruz. Sohbete üyelerimiz, ekipleri ve mesai arkadaşları da davetlidir.

Program
Tarih : 18 Ekim Çarşamba
Saat : 18:00-19:30
Yer : Tekfen Holding ( Ulus ) Budak Sokak N:7 Tekfen Sitesi B Blok 34340 Beşiktaş / İstanbul
LCV : Katılımınızı en geç 16 Ekim Pazartesi gününe kadar kid@kid.com.tr’ye bildirmenizi rica ederiz.

Soli Özel kimdir?
Soli Özel, lisans eğitimini ekonomi dalında Bennington College’da tamamlamış ve ardından lisansüstü derecesini John Hopkins Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden almıştır. California-Berkeley’de siyaset bilimleri konusunda çalışmalar yapan Soli Özel, University of Washington, Hebrew University ve Boğaziçi Üniversitesi’nde dersler vermiştir. Halen Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK) tarafından yayımlanan hukuk ve uluslararası ilişkiler konulu bilimsel UHP dergisinde yazı ve çalışmalarını sürdürmektedir. Ortadoğu uzmanı olan Soli Özel, 2010 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde ders vermektedir.

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanlığına Dış Politika Danışmanlığı yapan Soli Özel, aynı kuruluş tarafından yayınlanan “Private View” ve Carnegie Endowment tarafından ABD’de yayınlanan “Foreign Policy” dergilerinin uluslararası yayın kurulu üyeliği ve Türkiye baskısı editörlüklerini yürütmüştür.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ