HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

KİD Üyeleri, Kerem Okumuş ile Biraraya Geldi

KİD Diyalog buluşmaları çerçevesinde dün, S360 Kurucu Ortağı, B-corp Türkiye Lideri ve Shared Value Initiative Türkiye partneri Kerem Okumuş’u ağırladık.

Şekerbank ev sahipliğinde gerçekleşen sohbet toplantısında Kerem Okumuş, Gayri Maddi Varlık Yönetimi & Sürdürülebilirlik başlıklı sunumu ile kurumların, operasyonlarını yürüttükleri topluluklardaki ekonomik ve sosyal koşulları iyileştirmek için fırsatları tanımlamalarının önemine dikkat çekerek, gayri maddi varlıkların yönetimi ile sürdürülebilir iş modellerinin oluşturulması ve geliştirilmesine yönelik konuları dünyadan ve Türkiye'den örnekler vererek anlattı.

Okumuş'un sosyal ve çevresel sorunların çözümü sırasında bir görev olarak tanımladığı ‘ortak değer’ yaratmanın, kurumlara yeni hizmet ve ürün geliştirmelerine de olanak sağlayan bir yönetim yaklaşımı olduğunun altını çizdi.

Kerem Okumuş, “Toplumsal projelerin yaratacağı kârlılık, markaların sürekliliği için önemli. Bu projeleri de sürdürülebilir bir iş değerine çevirmek, kurumların geleceklerine yapacakları başarılı bir yatırımdır. Toplumların ihtiyaçlarını tespit etmek ve ihtiyaca yönelik çözümler üretmek gerekir. İnovasyon ve yenilikçi yaklaşımlarla gelir dağılımının altındaki toplumların ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmenin şirketlere sağladığı katma değerler çok yüksek” dedi.

Bu yeni iş modeli çerçevesinde iletişimcilere düşen en önemli görevin ise sürdürülebilirlik hikayesinin doğru şekilde kurgulanması olduğunu belirten Kerem Okumuş, projelerin hikayeleştirilmesinin ve hikayenin de etki edilen insanların anlatmasının önemli olduğunu belirterek, bu iş stratejilerinin, şirketlerin marka değerlerini yükseltirken refah düzeyi yüksek toplumların yaratılmasına da olanak verdiğini söyledi.

Kerem Okumuş, sunumunun sonunda ise katılımcıların sorularını yanıtladı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ