HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

KİD Diyalog ve Yaza Merhaba

 

Değerli Üyelerimiz,

KİD Diyalog çerçevesinde, 24 Mayıs Çarşamba günü bilişim ve teknoloji alanında çalışmalarıyla tanınan gazeteci ve yazar Serdar Kuzuloğlu ile Bomonti Ada’da KİD üyeleri ve İDA ile TÜHİD’den katılan misafirlerimizle bir araya geldik.

Serdar Kuzuloğlu konuşmasında, farklılaşan teknolojinin, yaşam biçimlerini ve iletişim kanallarını nasıl değiştirdiğini ve mesleğimize olan yansımalarıyla ilgili vizyon açıcı ufuk turu yaptı.

Teknolojinin kuşaklararası iletişimde kopukluklar yarattığını ve günümüzde artık bireysel yaşamların hakim olduğunu vurgulayarak, kısa cümlelerin, emojilerin, videoların yer aldığı bir iletişim dilini kullandığımızı örneklerle anlattı.

İnsanları yaştan ziyade “bağlı kuşak” ve “kopuk kuşak” tanımlamasıyla teknolojiyi kullanan ve reddedenler şeklinde ayrıştırmayı tercih eden Kuzuloğlu, dijital iletişim sayesinde, hedefli iletişim yapabilme ve ölçebilme olanaklarıyla daha verimli kampanyalar yapılabildiğini de başarılı kampanya örnekleriyle anlattı.

Evrensel ölçekteki verilere bakıldığında, Türkiye’nin sosyal medya kullanımda ilk sıralarda yer aldığını, ve sosyal medya entegrasyonuyla, müşteri memnuniyeti arasında pozitif ilişkinin rakamlarla kanıtlandığını vurgulayan Serdar Kuzuloğlu, şirketlerin “Yeni Nesil Şirket Kodları” oluşturarak, dijital politikalara ve çalışan eğitimlerine önem vermesinin gerekliliğini aktardı.

Kuzuloğlu, “İtibar Yönetimi”nin bir kozmetik operasyon olmaması, yeni nesil iletişim araçlarıyla iyi tasarlanması ve yönetilmesi gerektiğini dile getirerek konuşmasını tamamladı.

KİD Diyalog, Bomonti Ada’da üyelerimiz ve misafirlerimizle sıcak ve keyifli sohbetin yapıldığı “Yaza Merhaba” kokteyli ile son buldu. Bu güzel öğleden sonra bizimle birlikte olan üyelerimize, IDA Başkanı Sayın Ergun Gümrah’a ve tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

 

 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ