HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

Ufuk Tarhan İle Bestopya'ya Doğru

Değerli KİD Üyeleri,

İnsanlık bu evrendeki varlığını, 21.yy’ın gelişmiş araçları ve teknolojileri ile yeni bir düzeye taşıyor. Yapay zeka, zihin transferi, insansı robotlar, kuantum bilgisayarlar ve Mars’da yaşam gibi konular artık hepimizin aşina olduğu gündem başlıkları arasında yer alıyor. Birbirini tetikleyen güçlü değişim rüzgarları, geleceğe dair senaryo yaratımını zorlaştırıyor.

Belirsizlik ve bilinmezliğin hakim olduğu bu ortamda, “Gelecek nasıl gelecek?” sorusuna, ütopyalardan ziyade distopik hikayelerle yanıt aranıyor. Bu karmaşanın içerisinde ise iyimser bir ses bizlere “Gelecek güzel gelecek” diyor. Türkiye’de fütürist denilince ilk akla gelen isim Ufuk Tarhan, “Bestopya”ya Doğru başlıklı sunumu ile bizlere konuk oluyor.

ING Inovasyon Merkezi'nde 30 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek, büyük bir merak ve heyecanla beklediğimiz etkinliğimize hepinizi bekliyoruz. Bilgi, akıl ve iyilikle daha güzel bir geleceği mümkün kılabiliriz. 

Fütürist Ufuk Tarhan'dan dün akşam etkileyici bir sunum dinledik. Geleceğe uyumlanmak için yeni çıkışlar, çareler bulmak değil, değişip, dönüşmek gerekiyor.

T-İnsan olmak işte bu noktada gelecekle, belirsizlikle başa çıkmamıza yardımcı olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ